Těším se na všechny disciplíny

2.10.2018

foto Těším se na všechny disciplíny

Ještě stihneme přinést několik slov od obou našich reprezentantek aktuálně nejvýše postavených v průběžném pořadí světového poháru. Zde tedy Jana Knapová:

Ahoj Jani, nejdříve bychom Ti rádi pogratulovali ke stříbrné medaili a titulu vícemistrů sprintových štafet, kam jsi svým skvělým výkonem vytáhla štafetu LPU. Jak bys zhodnotila tento závod, byla jsi spokojená se svým výkonem?

Ahoj,
Děkuju! S výkonem jsem spokojená, byly tam dvě chybky, které ale na pořadí v cíli neměly vliv, takže to hodnotím kladně. Jako štafeta jsme to zvládli!

 

Jaké máš dojmy z proběhlých nominačních závodů? Šla jsi je společně s Vendy, i když už jste byly před-nominované, cítila ses díky tomu více v klidu? Jak ses vypořádala s technicky náročnějším middlem?

Určitě jsem byla mnohem víc v klidu. Navíc mi to umožnilo věnovat se tréninku i v období kolem nominaček, nemusela jsem naladit. Takže nominačky jsem měla možnost brát jako příležitost kvalitního a relevantního tréninku.
No na middlu chyby byly. Byl to krásný a náročný terén, který mě ale několikrát vyškolil. Proto jsem se tam vydala odpoledne po nominačním middlu ještě na jeden trénink. Tak snad je to už podchycené.

 

Jak probíhá Tvoje příprava? Prozradíš nám něco o svých osobních ambicích na nadcházející sezonu?

Poslední kousky letošní přípravy jsem směřovala právě ke svěťákům v Česku. Pak už čeká konečně chvilka dovolené.
Ale obecně, myslím, že na tuto sezónu byla příprava, pod taktovkou trenéra Michala Smoly, supr. A bylo to i vidět ve výsledcích. Tak není důvod to měnit.

 

Do startu finálového kola v Praze už mnoho nezbývá, na kterou z etap se těšíš nejvíce? Baví Tě představa skalnatých pasáží ve skalách, nebo nadšeně vyhlížíš přeběhy Stromovkou?

To je těžká otázka! Těším se na všechny disciplíny. Vážně nedokážu vybrat jednu. Middle bude krásný a těžký. Sprintové štafety jako týmová disciplína mají vždy skvělou atmosféru. A na sprint v Boleslavi na závěr se moc těším. Snad jen od knock-out sprintu pořád nevím, co čekat.

 

Jakou odezvu má u Tebe poměrně nová disciplína knock-out sprintu?

Popravdě nevím. Budu se muset nechat překvapit. Podobný závod jsem běžela snad jen jednou v životě před několika lety, takže moc netuším, do čeho jdu. Má to pro mě zatím dost otazníků, ale pokusím se co nejlépe připravit.

 

Městem Tvých studií je Brno, jak na Tebe působí Praha a můžeš tato dvě města porovnat? Je nějaké místo, kam v Praze ráda chodíš?

Praha je krásná, stará, stověžatá, kulturní. Ale má vždy dvě tváře - tu bohatou nablýskanou a tu chudou oprýskanou, tu denní a tu noční, tu poklidnou a tu uspěchanou.
Naproti tomu Brno je pořád stejné. Když do něj přijdeš, ukáže Ti všechny své tváře zaráz a nechá Tě vybrat. Nic na Tebe nehraje a nic neskrývá. A v tom je mi bližší.

Jo, ještě jsi se ptala na ta místa.. Krom té spousty, co jsem zatím neobjevila, tak Vršovice - jakožto bydliště mé kamarádky - Kampa a Náplavka.

Děkujeme za odpovědi! Přejeme hodně štěstí a správný směr!

Ptala se Bára Balcarová