Čtvrtek 4. října

Čtvrteční závod je úplnou novinkou na poli mezinárodních závodů. Knock-Out sprint byl vytvořen pro účely třetí sprintové disciplíny a bude na programu MS od 2020. Dopoledne je na Olympu kvalifikace a čtvrtfinále, odpoledne pak na Výstavišti semifinále a finále.

Pokud dorazíte na Olymp, čeká vás i doprovodný program – bludiště s řadou zákeřností. Odpolední část naopak kromě fandění v aréně můžete sledovat na Live Orienteering a iVysílání ČT.

Vše přehledně v mapě: https://mapy.cz/s/35RQj

Jak přijet MHD? Dopoledne hledejte cílovou zastávku Goetheho (jezdí tu autobus 131), poté zbývá asi 400 m pěšky. Automobily lze omezeně také přijet (parkoviště dle mapky), respektujte ale pokyny parkovačů, parkování je hned vedle arény (vjezd bránou č. 4). Na odpolední závod se můžete buď přesunout po svých krásným parkem Stromovka nebo také MHD – zastávka Výstaviště Holešovice (zde jezdí linky 6, 17, 12, 5, 30, 25). Parkovišť v blízkosti Výstaviště je dostatek.
Možná máme pro vás ještě jeden tip – stavitel tratí Jan Flašar jezdí do prostoru a na všechny organizační schůzky zásadně na Rekole!

Časový harmonogram:

9:30 – 12:40 Knock-Out Sprint kvalifikace + čtvrtfinále (Praha – Olymp)

15:30 – 17:05 Knock-Out Sprint semifinále + finále (Praha – Výstaviště)

17:35 Knock-Out Sprint – slavnostní vyhlášení (Praha – Výstaviště)

 

Pátek 5. října

Češi sprintové štafety umí, v posledních mezinárodních závodech byli vždy jen kousek od medaile. Povede se jim získat cenný kov právě v okolí Petřína? Přijďte fandit k legendární rozhledně postavené v roce 1891. Přímo do arény nelze dojet autem, nechte jej u strahovských kolejí nebo dojeďte MHD. Závod také můžete sledovat na ČT sport v přímém přenosu, včetně řady zajímavostí – studia, pozávodní rozhovory, ohlasy atd.
Vše najdete v přehledové mapce: https://mapy.cz/s/35RTs

Časový harmonogram:

15:30 – 16:30 Sprintové štafety (Praha – Petřín)

17:00 Sprintové štafety – slavnostní vyhlášení (Praha – Petřín)

 

Sobota 6. října

V sobotu se celé dějství přesune na hrad Valdštejn, závodníky čeká jediná lesní disciplína, a to krátká trať v náročném kopcovatém skalnatém terénu. I na Turnovsku bude řada dopravních omezení – auto lze nechat pouze 1600 m od arény a poté jít po fáborkách. Dopoledne je kromě SP na programu také veřejný závod (kapacita již ale byla rychle vyprodána). Vše najdete v přehledové mapce: https://mapy.cz/s/35RX1

Časový harmonogram:

10:00 – 13:00 Valdštejn OPEN – závod pro veřejnost (Turnov – Valdštejn)

11:30 – 15:30 SP - Krátká trať (Turnov – Valdštejn)

15:50 Krátká trať – slavnostní vyhlášení (Turnov – Valdštejn)

 

Neděle 7. října

Poslední závod celé série, ale také celého letošního kolotoče SP, bude mít dějství v Mladé Boleslavi na Staroměstském náměstí. V hlavním závodě bude o poslední body bojovat 40 nejlepších žen a 40 nejlepších mužů, vše v přímém přenosu ČT sport. Pokud budete chtít přijet do Boleslavi autem, do centra vás nepustí a je potřeba využít k tomu určené parkoviště pobočných závodů Škody Auto. Dbejte pokynů pořadatelů a do arény vás navedou šipky. Na odpolední veřejný závod se lze hlásit i na místě.

Více zde: https://mapy.cz/s/35S4h

Časový harmonogram:

10:15 – 12:30 SP – Sprint (Mladá Boleslav)

13:00 Sprint – slavnostní vyhlášení (Mladá Boleslav)

13:00 – 15:30 Oblastní žebříček (Mladá Boleslav)

 

Foto: http://www.cesky-raj.net/