Udržel jsem nervy na uzdě

4.10.2018

foto Udržel jsem nervy na uzdě

Dnešní knock-out sprint se nezapíše do historie českého OB pouze tím, že se premiéra pravidelného zařazení této disciplíny do SP odehrála na našem území, ale nakonec i díky vítěztsví Vojty Krále v mužské kategorii.

Ahoj Vojto, velká gratulace k dnešnímu vítězství! Jaké to je vyhrát doma?

Je to skvělý pocit, nikdy jsem lepší pocit po doběhu nezažil.

Ani při vítězství na svěťáku v Lotyšsku v loňském roce?

Tady byla mnohem lepší atmosféra, davy lidí, vřelo to tu, tehdy v Lotyšsku to bylo mnohem komornější, tady to bylo na úplně jiné úrovni.

Pomáhalo ti to i na trati?

Slyšel jsem lidi, jak na mě při závodě volali a hecovali mě, samozřejmě jsem se podvědomě snažil přidat, takže asi mi to pomohlo, vyhecovalo mě to. Sice jsem nevnímal fanoušky jako jednotlivce, ale cítil jsem, že je tam ta energie.

Proč dneska vyhrál zrovna Vojta Král?

Asi protože udržel nervy na uzdě a podařilo se mu podat robustní a autonomní výkon, tak jak nás to Radek Novotný (pozn. trenér české reprezentace) učí, to byl klíč k úspěchu. Nebylo tam žádné zaváhání, měl jsem to všechno připravené dopředu, tak jak to má být.

Překvapila tě finálová trať něčím?

Čekal jsem, že to bude od Flašky (pozn. Jan Flašar, stavitel tratí knock-our sprintu) zapeklité a bylo, takže pro mě tam nebylo nic neočekávaného. Jediné, co se mi dnes nepovedlo, byla self-choice ve druhém kole, kdy jsem vybral špatnou variantu a pak jsem to musel dotahovat.

Trať semifinále se od té finálové celkem lišila, líbila se ti některá víc?

Víc se mi líbilo asi finále, bylo to takové intenzivnější, protože se po celou dobu běželo na struktuře střech, ale i semifinále kolem hvězdárny bylo povedené, nechyběly zajímavé volby, na kterých se dalo získat i ztratit, takže pěkná trať.

Jak se těšíš na zítřek?

Těším se moc, bude to zase jiný závod, mnohem víc fyzický, vertikální členitost Petřína je dobře známá, takže bude chtít si na to pořádně odpočinout a stejně jako dnes tam nechat všechno :-)

Na co si jako tým věříte?

Já věřím tomu, že celý tým může jít bez chyby a jestli to bude stačit na nějakou medaili, tak by to byl velký bonus. Ale rozhodně o ni můžeme minimálně bojovat.

Děkujeme za rozhovor, budeme držet palce!

Děkujem, budeme se snažit nezklamat.